Burn Unit: ratowanie życia po płomieniach

Burn Unit to dobrze napisana, genialna książka na temat przyczyn oparzeń oraz patofizjologii i przebiegu klinicznego pacjentów, którzy doznali ciężkich oparzeń. Autor opisuje chorobę oparzeniową poprzez opiekę kliniczną dwóch pacjentów: jeden miał raczej mały, częściowy uraz grubości 10 procent ciała, który obejmował twarz i ręce, a drugi miał umiarkowanie ciężkie oparzenie o 35 procent i wymagało przeszczepu skóry twarzy i kończyn górnych. Każdy rozdział opisuje opiekę kliniczną dwóch pacjentów i obejmuje myśli i troski członków rodziny, a także członków zespołu spalającego. Te osobiste aspekty poprzedzone są szczegółowymi i dokładnymi opisami historii i patofizjologii resuscytacji po szokie, zakażeniu, leczeniu ran i innymi tematami. Te sekcje są napisane nieformalnie, ale szczegóły są dokładne, informacyjne i przyjemne do odczytania, i płynnie przepływają z opieki nad dwoma pacjentami do nauki o chorobie oparzeń.
Chociaż Burn Unit opisuje opiekę w Burn and Trauma Center w Massachusetts General Hospital w Bostonie, autor wielokrotnie opisuje kontrowersje związane z zarządzaniem oparzeniami i alternatywami leczenia, które każdy pacjent otrzymał.
To nie jest książka ocalałego ocalałego , ale raczej dobrze napisany podręcznik o rannych poparzeniach. Ponieważ informacje przedstawione są w zrozumiały i szczegółowy sposób, byłoby to warte przeczytania nie tylko przez wszystkich członków zespołu spalającego, ale także przez ofiary poparzeń i ich rodziny.
Historia oparzeń, przedstawiona tutaj, jest niezwykle szczegółowa i wyczerpująca, a to samo czyni książkę wartą przeczytania. Zasadniczo, Burn Unit to podręcznik napisany z perspektywy pacjenta, rodziny i członków zespołu spalającego. Powinna stać się wymaganą lekturą dla nowych i doświadczonych specjalistów od wypalania.
Glenn D. Warden, MD
Szpital Shriners dla dzieci, Cincinnati, OH 45229

[przypisy: czynniki urbanistyczne, potworniak jajnika, profaza ]
[przypisy: przychodnia julian piekary śląskie, zdz radzymin, wena gorlice ]