Undercover and Overlooked

Oświadczenie Wanga i Bashore a, że badanie fizykalne dostarczyło małych wskazówek w przypadku opisanym w ich artykule na temat rozwiązywania problemów klinicznych (wydanie 2 września) 1, jest trudne w swoich zaniedbaniach. Trzeba przyznać, że skrajna otyłość pacjenta utrudniała badanie fizykalne. Niemniej jednak, odkrycie pulsus paradoxus mogło sugerować, że występowało zwężenie osierdzia, jak później okazało się w tym przypadku. Badanie szyi, gdy pacjent siedzi lub stoi, czasami ujawnia kolumnę szyjną, która w innym przypadku może być ukryta przez inne struktury szyi lub przez uszy, gdy wzrost ciśnienia żylnego jest ekstremalny. Nawet u pacjenta z otyłością brzuszną wrażliwość w nadbrzuszu i prawym górnym kwadrancie może wskazywać na przekrwienie wątroby z powodu niewydolności serca lub zwężającego się zapalenia osierdzia. Te punkty mogą sprawić, że serce skupi się wcześniej, niż miało to miejsce w tym przypadku.
Mark N. Lowenthal, MB
Uniwersytet Ben Guriona, Beer Sheva 84105, Izrael
[email protected] bgu.ac.il
Alexander Lowenthal, MD
Schneider Children s Hospital, Petach Tikva 49202, Izrael
Odniesienie1. Wang A, Bashore TM. Undercover i przeoczone. N Engl J Med 2004; 351: 1014-1019
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają: Zgadzamy się, że dokładna ocena szyjnego ciśnienia żylnego jest ważna dla ustalenia, czy niewydolność serca może być przyczyną duszności pacjenta. Sugerowane metody badania fizykalnego są odpowiednie i mogą być pomocne w rozpoznaniu, czy szyjne ciśnienie żylne jest podwyższone (tj. Czy szczyt żylnej kolumny żylnej znajduje się ponad 3 cm powyżej kąta mostka w jakiejkolwiek pozycji1), szczególnie w przypadkach która wizualizacja szyjnego ciśnienia żylnego jest wyzwaniem. Ponieważ pacjent omawiany w naszym artykule był początkowo oceniany w innych ośrodkach, nie wiemy, czy zastosowano te metody.
Jednak mimo uważnego badania fizykalnego, rozpoznanie niewydolności serca jako przyczyny duszności może wciąż stanowić wyzwanie. Podczas gdy wiele symptomów lub objawów może indywidualnie sugerować niewydolność serca jako przyczynę duszności, potwierdzone kryteria diagnostyczne niewydolności serca, takie jak kryteria Framingham, 2 polegać na połączeniu tych wyników. Ponadto, jak przedstawiono w niedawnym badaniu klinicznym, odkrycia dotyczące badania fizykalnego mają małą dokładność w wykrywaniu niewydolności serca u pacjentów z dusznością o nieznanej przyczynie, w porównaniu z innymi metodami, takimi jak radiografia klatki piersiowej i pomiar poziomów peptydów natriuretycznych typu B.3.
Andrew Wang, MD
Thomas M. Bashore, MD
Duke University Medical Center, Durham, NC 27710
3 Referencje1. McGee SR. Fizyczne badanie ciśnienia żylnego: krytyczna recenzja. Am Heart J 1998; 136: 10-18
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. McKee PA, Castelli WP, McNamara PM, Kannel WB. Historia naturalna zastoinowej niewydolności serca: badanie Framingham. N Engl J Med 1971; 285: 1441-1446
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Maisel AS, McCord J, Nowak RM, i in. Nocny peptyd natriuretyczny typu B w diagnozie doraźnej niewydolności serca ze zredukowaną lub zachowaną frakcją wyrzutową: wynika z badań Breathing Not Prawidłowo Wielonarodowych. J Am Coll Cardiol 2003; 41: 2010-2017
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
[hasła pokrewne: zespół guillaina barrego, gruczoł bartoliniego, torbiel pilonidalna ]
[patrz też: medisquad, tanmuz, ararat biłgoraj ]