Ruchome piaski czesc 4

Nie jestem pewien, dlaczego płaczę. Może to była możliwość pomocy i życzliwości wynikającej ze smutku i rozpaczy dla indywidualnego dziecka, indywidualnej rodziny, drzwi otwierających się właśnie wtedy, gdy całe miasto wydawało się zamknięte. A może była to pewna zagmatwana, sentymentalna myśl geopolityczna: jak gospodarz śpiewał: Nie lękajcie się; dzieci Ismaela są braćmi dzieci Izraela, przyszło mi do głowy, że w tej muzycznej fantazji, jeden charytatywny dom zamknął Żydów, dziecko Jezusa, i tych, którzy później byli muzułmanami – XIX-wieczna francuska wersja człowieka Pokojowe królestwo. Byłem, jak sądzę, trochę przerośnięty. Za kogo płakałem – ja, mój pacjent, czy świat – muzyka się skończyła, a ja wytarłem oczy, odrzuciłem zimny sztyft do mojego samochodu i wróciłem do domu zmartwiony.
Rano wszystko oczywiście się potoczyło; doszło do nieporozumień i nieporozumień – matka i dziecko przez całą noc byli bezpieczni i ciepli, a matka sumiennie zostawiła wiadomości na różnych oficjalnych automatach zgłoszeniowych. Gdyby nie był to triumf dobrej oceny matczynej, nie było to równoznaczne z zaniedbaniem lub unikaniem władz. Wciąż było, jak mówimy, wiele problemów. Rodzina była nadal, jak mówimy, bardzo zaniepokojona. Ale zarówno matka jak i dziecko były w porządku. Prawdopodobnie nie opowiedziałbym tej historii, gdyby nie byli.
Ale, oczywiście, ich historia się nie kończy. Dzieje się to w tym prawdziwym mieście, w którym mieszkają, co nie jest tym samym miastem, które znam, z komplikacjami, aranżacjami i przygodami, których nawet nie potrafię odgadnąć, z katastrofami i groźbami, i po prostu mijającymi. Widzę małe kawałki, próbuję pomóc w łączeniu usług i martw się, że znów będę musiał osądzać. Udaje im się, ale tylko sprawiedliwie. Są chwile łaski i chwile bezpieczeństwa, chwile schronienia i chwile pocieszenia, a wszystko to jest prawdziwe. Ale obawiam się, że dla tej matki i dziecka pustkowie są prawdziwe, a dzicz jest nieskończona.
(Dane identyfikacyjne rodziny zostały zmienione, aby chronić ich prywatność.)
Author Affiliations
Dr Klass jest profesorem nadzwyczajnym pediatrii w Boston University School of Medicine i Boston Medical Center w Bostonie oraz dyrektorem medycznym Reach Out and Read.

[przypisy: czynniki urbanistyczne, torbiel pilonidalna, nabłonki płaskie ]
[patrz też: medisquad, tanmuz, ararat biłgoraj ]